Zadaj pytanie

BUDDYZM - CyberS@ngha

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swoim autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"

- Budda Siakjamuni -


Niniejszy dział powstał z uwagi na obszerność serwisu, która w pewien sposób utrudnia przeszukiwanie danych, a także z powodu ograniczoności zasobów CyberS@nghi, które na pewno nie poruszają wszelkich możliwych problemów.

Jeżeli nie możesz w CyberS@ndze odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ciebie pytanie, to zadaj je przy pomocy poniższego formularza - być może będę w stanie na nie odpowiedzieć. Odpowiedzi tutaj publikowane mają z reguły charakter osobistych poglądów odpowiadającego, które są odzwierciedleniem zarówno jego zrozumienia jak i ignorancji, i niekoniecznie ściśle pokrywają się z poglądami reprezentowanymi przez którąś z buddyjskich tradycji.

Proszę wszystkich pytających o uzbrojenie się w cierpliwość - chcąc w rzetelny sposób udzielić informacji potrzebuję czasu na znalezienie odpowiednich materiałów. Jednocześnie namawiam do poszukiwań w innych źródłach. Często na jedno pytanie może być kilka właściwych i jednocześnie znacznie różniących się między sobą odpowiedzi.

Wszelkie pytania odnoszące się do osobistej praktyki medytacyjnej bądź trudnych sytuacji życiowych najwłaściwiej jest zadawać bezpośrednio ekspertom od tego rodzaju tematów, czyli buddyjskim nauczycielom. W dziale WYDARZENIA można zapoznać się z harmonogramem wizyt nauczycieli w różnych miastach Polski.

Jarosław Wierny


>>>>>>Przeczytaj odpowiedzi:

>>>>>>Zadaj pytanie: